Türkçe, ÇAKÜ Dil Merkezinde Öğrenilir

Üniversitemiz bünyesinde faaliyet gösteren Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezimizde; 2011 yılından itibaren genel İngilizce eğitimi ve 2013-2014 akademik yılından itibaren ise zorunlu ve isteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfı ile Uluslararası öğrenciler için Türkçe hazırlık sınıfı eğitimleri verilmektedir.

Dil Merkezimiz her geçen dönem artırdığı fiziki, teknolojik ve eğitici kapasitesiyle daha fazla kişiye hizmet vermektedir. Dil eğitimi alanında gerek şehrimizde üniversite ile halkımızın ve gerekse ülkemizle uluslararası öğrencilerin kucaklaşmasını sağlamaktadır. Özellikle uluslararası öğrencilere yönelik düzenlenen Türkçe hazırlık sınıfı eğitimlerine olan talep her geçen gün daha da artmaktadır. Yılın neredeyse on iki ayı boyunca devam eden Türkçe kurslarımızdan birisi tamamlanırken hemen arkasından diğeri başlatılmaktadır.

2020-2021 eğitim-öğretim dönemi için düzenlenen Türkçe hazırlık sınıfı eğitimlerinin sonuncusu Eylül ayı içerisinde tamamlanmış olup sınavlarda başarılı olanlara sertifikaları verilmiştir. 2021-2022 eğitim-öğretim dönemi için düzenlenen ilk eğitim ise 18 Ekim 2021 tarihi itibariyle başlamıştır. Her yıl uluslararası öğrenci çeşitliliği artan Üniversitemizde, bu yıl çoğunlukla Cibuti, Somali, Sudan, Irak, Ürdün, Mısır, Fas, Azerbaycan ve İran’dan gelen öğrenciler Dil merkezimize kayıt yaptırmışlardır. Türkçe, ÇAKÜ Dil Merkezinde öğrenilir.

Yayınlanma Tarihi: 08 Kasım 2021 Pazartesi
Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2021 Pazartesi